sobota, 30 lipca 2016

Delikatna koronka

Delikatności chodzą za mną już od jakiegoś czasu, a ta konkretna bransoletka powstała jako inspiracja po zrobieniu TEJ bransoletki według TEGO wzoru. Trochę czasu zajęło nim obmyśliłam to tak, żeby wszystko ze sobą działało, ale się udało:) Do kompletu powstały delikatne i leciutkie kolczyki.

niedziela, 24 lipca 2016

Kaszubskie tulipanki dwa

Tulipanki dwa, ale każdy inny, pierwszy jako wisiorek sporych rozmiarów z koralików, drugi z filcu i zameczka w formie niewielkiej broszki, ale oba po kaszubsku niebieskie:) Oba na żywo można zobaczyć w Galerii Niespodzianki:)


środa, 20 lipca 2016

Misz maszowe krosno

Nieporządek i chaos w moich koralikowych zbiorach chyba powoli przenosi się również na biżuterię;p A przynajmniej na pewno na tą która tylko mi ma służyć jako ozdoba:) Jakoś nie mogę się oprzeć przed odrobiną koralikowego szaleństwa kształtów, rozmiarów i kolorów, tym razem wpasowanych w skromną bransoletkę zrobioną na krośnie.
niedziela, 17 lipca 2016

Fioletowe romby - kolczyki


Te kolczyki powstały według TEGO wzoru, mocno skróconego do formy kolczyków, niewykluczone, że doczekają się kiedyś bransoletki do towarzystwa:)środa, 13 lipca 2016

Pawie oczka - kolczyki

Zwykłe oplatanie rivoli może czasem przynieść całkiem nieoczekiwane efekty:) Kiedy zaplotłam już rivoli pojawiła się ochota na eksperymenty i po raz kolejny "przez przypadek" powstały kolczyki, roboczo nazwane "Pawie oczka" :)


sobota, 9 lipca 2016

Złoto czarny peyote - bransoletka

Co najlepiej uczy cierpliwości i dokładności? Peyote. Zdecydowanie. Wybrałam ten wzór jako coś łatwego i nieskomplikowanego, na pierwszą próbę stworzenia czegoś w ściegu peytoe, bo do tej pory ograniczałam się jedynie do otaczania nim kaboszonów i bardzo szybko przekonałam się, że to, że wzór wygląda na nieskomplikowany jeszcze o niczym nie świadczy:) Z tworzenia tej bransoletki pamiętam przede wszystkim liczenie i kolorowe flamastry którym i zaznaczałam kolejne koraliki... :) W głowie siedzi mi jeszcze kilka pomysłów, wiele fajnych wzorów do wypróbowania, ale nie wiem kiedy znów się do tego wyliczania zmotywuję:)piątek, 1 lipca 2016

Potrójna bransoletka

Bransoletka w takim tylu chodziła mi po głowie już od bardzo dawna, ale jak to zwykle bywa, a to  zabraknie tej chwilki na to, żeby z planów przejść w działanie, albo koralików jest za mało, albo sa w nieodpowiednim kolorze. W końcu jednak udało się zebrać wszystko, łącznie z czasem i powstała:)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...